عجیب و غریب‌ترین قوانین رانندگی در کشورهای جهان!

عجیب و غریب‌ترین قوانین رانندگی در کشورهای جهان!

قوانین راهنمایی و رانندگی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، با وجود این اختلاف‌ها در عین حال هدف مشترک، حفظ و نگهداری سلامت عابران و رانندگان و پرهیز از حوادث و تأمین آمد و شد رانندگی است. با وجود این، برخی قوانین رانندگی در کشور‌های مختلف دنیا به طرز باورنکردنی عجیب به نظر می‌رسند. در این گزارش قوانین رانندگی عجیب و غریب از سراسر دنیا را خواهید خواند.

قبرس

خوردن و یا آشامیدن هر گونه خوراکی و یا نوشیدنی از جمله آب در طول رانندگی در قبرس ممنوع است. باید دستان شما دائم روی فرمان باشد و هر کسی که این قانون را زیر پای بگذارد چهار امتیاز منفی گرفته و جریمه مالی خواهد شد.

روسیه

در روسیه، اتومبیل‌های کثیف و گِل آلود اجازه راندن در خیابان‌ها را ندارند. اگر کسی چنین کاری را انجام دهد تا ۳۸ دلار امکان جریمه او وجود دارد.

اسکاندیناوی

در قوانین راهنمایی و رانندگی اسکاندیناوی شرط است که چراغ‌های جلویی وسایل نقلیه در ۲۴ ساعت شبانه روز روشن باشند. دلیل آن به شرایط آب و هوایی تاریک و کم نور در بسیاری از اوقات سال در این مناطق بازمی گردد.

آلمان

در آلمان، اگر باک سوخت اتومبیل شما در اتوبان خالی شود، شش ماه از رانندگی محروم خواهید شد و یا به زندان خواهید افتاد و اگر باز هم تکرار شود این مدت به پنج سال هم خواهد رسید.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها