کشورهایی با خطرناک ترین جاده ها و بدترین رانندگی ها

کشورهایی با خطرناک ترین جاده ها و بدترین رانندگی ها

شاید در سفر به یک کشور خارجی، خیال خود را راحت کرده و به این فکر می‌کنید که به جای رانندگی در جاده‌های پر گردنه و بدون گارد ریل، از تاکسی یا اتوبوس استفاده کنید.  یا به این فکر کنید که رانندگی کردن در یک کشور خارجی آن قدرها هم کار سختی نیست.  در حالی که در بعضی از کشورها، عبور کردن از خیابان هم می‌تواند کار خیلی خطرناکی باشد!

طبق گزارش منتشر شده در موسسه‌ی تحقیقاتی حمل و نقل دانشگاه میشیگان، کشورهایی که بیشترین مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده‌ای را دارند، معرفی شده‌اند.

بر اساس داده‌های سازمان بهداشت جهانی در سال ۲۰۰۸، این گزارش میزان مرگ و میر ناشی از تصادفات بین‌المللی را در مقایسه با دیگر دلایل مرگ و میر، مانند سرطان و بیماری‌های قلبی مقایسه می‌کند.

نتایج این مطالعه نشان داده است که مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده‌ای در بعضی کشورها بیشترین سهم را نسبت به سایر عوامل دارد.

تایلند

رانندگی در تایلند چالش برانگیز بوده و خطرناک است. این کشور حجم زیادی از ترافیک در شهرها را دارد و جاده‌های آن به خوبی، نگهداری و علامت گذاری نشده‌اند. بنا به گزارش InterNations، به عنوان یک انجمن بین‌المللی آنلاین، افرادی که در تایلند کار یا زندگی می‌کنند، در رانندگی ممکن است که حال‌شان به هم بخورد.

ایران

وزارت امور خارجه‌ی آمریکا، گردشگران را ترغیب می‌کند تا بی‌خیال رانندگی در ایران شوند! چرا که رانندگی ایرانی‌ها واقعا خطرناک است. در این میان آژانس‌های گردشگری به توریست‌هایی که به ایران سفر می‌کنند و قصد رانندگی در این کشور را دارند، توصبه می‌کنند که هنگام رانندگی در عرض جاده‌ها مراقب باشند. چرا که رانندگان ایرانی تمایل دارند تا از هر فضای خالی برای وارد شدن استفاده کنند!

سودان

وزارت امور خارجه‌ی استرالیا پیشنهادات متعددی در خصوص رانندگی در سودان دارد. چرا که جاده‌های این کشور به علت ضعف استانداردها و حضور لوازم نقلیه‌ی بی کیفیت، طوفان‌های گرد و خاک و نبود روشنایی، خطرناک هستند.

عراق

به طور کلی، جاده‌های عراقی خطرناک هستند، اما بزرگراه ۸۰ که در مسیر کویت تا بصره قرار دارد بسیار ترسناک است. در طول اولین جنگ خلیج فارس، زمانی که یک هواپیمای آمریکایی در فوریه سال ۱۹۹۱، کاروانی متشکل از ۲۰۰۰ خودرو، تانک و کامیون عراقی را بمباران کرد، نام این جاده معروف شد.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها